WYDZIAŁ NAUK HUMANISTYCZNYCH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach


Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – logo
Działalność terapeutyczno-diagnostyczna w Ośrodku Logopedycznym prowadzona jest poprzez organizowanie indywidualnej terapii logopedycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy zgłaszają się w celu usunięcia zaburzeń komunikacji językowej, poprawienia dykcji, emisji głosu itp. Z inicjatywy dr hab. Aliny Maciejewskiej siedem lat temu w Ośrodku Logopedycznym została powołana Studencka Poradnia Logopedyczna UPH w Siedlcach. Członkami Poradni są studenci kierunku logopedia. Prowadzą postępowanie, które obejmuje trzy etapy: diagnozę, programowanie terapii, prowadzenie terapii według określonych standardów postępowania logopedycznego (diagnozę i terapię konsultuje i nadzoruje zawodowy logopeda). W razie potrzeby studenci prowadzą terapię w domu pacjenta.
Powierzone obowiązki wykonują w ramach wolontariatu.
Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w zespołach: dwie osoby – członkowie Poradni i asystent/asystenci, logopeda-konsultant. W zajęciach uczestniczą rodzice/opiekunowie Pacjentów. Wszelkie informacje na temat Pacjentów i ich rodzin są poufne.
Pracownicy Ośrodka pełnią opiekę merytoryczno-organizacyjną nad działalnością Poradni. Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – zajęcia z pacjentem Terapia odbywa się w Ośrodku Logopedycznym, który jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Gabinety logopedyczne posiadają pełne wyposażenie do diagnozy i terapii dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej. Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – dziewczynka przy stole Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – dziewczyna ze słuchawkami Ośrodek Logopedyczny nieustannie rozwija bazę dydaktyczno-terapeutyczną Poradni. Członkowie Studenckiej Poradni Logopedycznej UPH włączają się w organizację Europejskiego Dnia Logopedy, Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w ramach których oferują bezpłatne badania przesiewowe i porady logopedyczne, a także współpracują z Siedleckim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Oferta SPL skierowana jest do osób z wadami wymowy, trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz innymi problemami z zakresu emisji głosu i komunikacji.

Służymy pomocą:

  • Rodzicom, którzy pragną zadbać o prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka
  • Dzieciom – niemalże od urodzenia
  • Młodzieży szkolnej i studentom
  • Dorosłym
  • Wszystkim tym, którzy pragną podnieść swoje kompetencje językowe.

Proponujemy bezpłatnie:

  • porady logopedyczne,
  • diagnozę,
  • zajęcia terapeutyczne raz w tygodniu.
https://www.facebook.com/spluphTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – grupa osób
Chcesz mówić ładnie?
Jesteśmy – czekamy – ćwiczyć pomagamy!
Odwiedź naszą Poradnię!