WYDZIAŁ NAUK HUMANISTYCZNYCH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – logo

Działalność terapeutyczno-diagnostyczna w Ośrodku Logopedycznym prowadzona jest poprzez organizowanie indywidualnej terapii logopedycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy zgłaszają się w celu usunięcia zaburzeń komunikacji językowej, poprawienia dykcji, emisji głosu itp. Z inicjatywy dr hab. Aliny Maciejewskiej siedem lat temu w Ośrodku Logopedycznym została powołana Studencka Poradnia Logopedyczna UPH w Siedlcach. Członkami Poradni są studenci kierunku logopedia. Prowadzą postępowanie, które obejmuje trzy etapy: diagnozę, programowanie terapii, prowadzenie terapii według określonych standardów postępowania logopedycznego (diagnozę i terapię konsultuje i nadzoruje zawodowy logopeda). W razie potrzeby studenci prowadzą terapię w domu pacjenta. Powierzone obowiązki wykonują w ramach wolontariatu. Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w zespołach: dwie osoby – członkowie Poradni i asystent/asystenci, logopeda-konsultant. W zajęciach uczestniczą rodzice/opiekunowie Pacjentów. Wszelkie informacje na temat Pacjentów i ich rodzin są poufne. Pracownicy Ośrodka pełnią opiekę merytoryczno-organizacyjną nad działalnością Poradni.

Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – zajęcia z pacjentem

Terapia odbywa się w Ośrodku Logopedycznym, który jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Gabinety logopedyczne posiadają pełne wyposażenie do diagnozy i terapii dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej.

Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – dziewczynka przy stole Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – dziewczyna ze słuchawkami

Ośrodek Logopedyczny nieustannie rozwija bazę dydaktyczno-terapeutyczną Poradni. Członkowie Studenckiej Poradni Logopedycznej UPH włączają się w organizację Europejskiego Dnia Logopedy, Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w ramach których oferują bezpłatne badania przesiewowe i porady logopedyczne, a także współpracują z Siedleckim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Oferta SPL skierowana jest do osób z wadami wymowy, trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz innymi problemami z zakresu emisji głosu i komunikacji.

Służymy pomocą
  • rodzicom, którzy pragną zadbać o prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka
  • dzieciom – niemalże od urodzenia
  • młodzieży szkolnej i studentom
  • wszystkim tym, którzy pragną podnieść swoje kompetencje językowe
Proponujemy bezpłatnie
  • porady logopedyczne
  • diagnozę
  • zajęcia terapeutyczne raz w tygodniu
https://www.facebook.com/spluph | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – grupa osób
Chcesz mówić ładnie?
Jesteśmy – czekamy – ćwiczyć pomagamy!
Odwiedź naszą Poradnię!