informacja o konferencji naukowej *Świat ukryty w archiwach*

Instytut Historii UPH zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Świat ukryty w archiwach”, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2021 r.

TVP Historia | Beata Kozaczyńska (screenshot)

Zapraszamy do obejrzenia → programu „Spór o historię” wyemitowanego 13 stycznia 2021 roku w TVP Historia, w którym wystąpiła dr Beata Kozaczyńska z Instytutu Historii.
Odcinek poświęcony został problemowi „Rabunku polskich dzieci przez Niemców”.

wykład online | zrzut ekranu

11 stycznia 2021 roku Prof. Józef Porayski-Pomsta wygłosił dla uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników Instytutu oraz członków TKJ wykład online na temat „Polska grzeczność językowa”.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób z różnych środowisk edukacyjnych.
Wystąpienie Pana Profesora wywołało ożywioną dyskusję na temat zasad i norm językowych we współczesnej polszczyźnie.

Po co nam humanistyka?

Dr hab. Maria Starnawska z Instytutu Historii UPH wzięła udział w programie telewizyjnym z cyklu „Rozróby u Kuby”, w którym wraz z innymi humanistami starała się odpowiedzieć na pytanie „Po co nam humanistyka?”
Zapraszamy do obejrzenia tego interesu­jącego materiału.