WYDZIAŁ NAUK HUMANISTYCZNYCH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

 • Biblioteka Główna
 • Centrum Języków Obcych
 • Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
 • Centrum Sportu i Rekreacji
 • Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach
 • Dziekanat
 • Informacje o programie Erasmus+
  Nazywam się Ewelina Chwedczuk i jestem koordynatorem programu Erasmus+ na Wydziale Nauk Humanistycznych. Poniżej zamieściłam informacje dotyczące tego programu, proszę zapoznać się przed złożeniem dokumentów. Jeśli macie wątpliwości i potrzebujecie je skonsultować, zapraszam do mojego pokoju pracowniczego nr 3.35, w poniedziałek od 11:30 do 13:00.
  • Erasmus – jak aplikować?
   W ramach programu Erasmus+ możecie zrealizować część swojego programu studiów na uczelni w innym kraju z którą Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny w Siedlcach ma podpisaną umowę o wymianie. Taki wyjazd może trwać 1 lub 2 semestry i można z niego skorzystać najwcześniej na 2 roku studiów, gdzie rekrutacja przebiega już na 1 roku studiów. Przebywając na uczelni zagranicznej należy zaliczyć przedmioty, które student sam wcześniej precyzuje w porozumieniu o programie zajęć nazywanym „OLA” (Online Learning Agreement). Na miejscu zalicza się egzaminy, które są uznawane przez naszą uczelnię. Istotnym warunkiem wyjazdu jest znajomość języka angielskiego potwierdzona dokumentem. Na miejscu znajdujesz się pod opieką Działu ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, International Office, do którego możesz się zwrócić o pomoc w sprawach dotyczących przedmiotów czy organizacji studiów. Na wielu uczelniach działają też organizacje wspierające studentów zagranicznych.
  • Przygotowanie do wyjazdu
   Aby wyjechać na wyjazd należy spełnić kilka kroków. Pierwszym z nich jest wybór uczelni zagranicznej. Można wybrać do 3 uczelni i umieścić je na wniosku w kolejności priorytetowej. Następnie należy wypełnić wniosek (załącznik), w którym trzeba uzupełnić dane osobowe i dodatkowe informacje, np. odnośnie osiągnięć naukowych, działalności na rzecz uczelni, pobierane stypendia, czy poprzedni udział w wymianie. Niektóre informacje powinny być potwierdzone zaświadczeniem, są to:
   – znajomość języka angielskiego (np. świadectwo maturalne, egzamin FCE)
   – pobieranie stypendiów, socjalnego lub naukowego (zaświadczenie z dziekanatu)
   – średnia ocen za poprzedni semestr (zaświadczenie z dziekanatu)
   – poprzedni pobyt na wymianie (własnoręcznie napisane oświadczenie)

   Na wniosku należy złożyć 3 podpisy z datą i doręczyć w wersji papierowej, z niezbędnymi zaświadczeniami, do koordynatora. Wnioski niekompletne lub złożone osobiście po terminie rekrutacji nie będą rozpatrywane. Na koniec rekrutacji wnioski trafiają do Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą, gdzie następuje decyzja o zakwalifikowaniu na wyjazd. Jeśli decyzja jest pozytywna, przygotowujemy OLA. Przedmioty powinny być równoważne do tych realizowanych na naszej uczelni w danym semestrze i łączna suma ECTS wynosi 30.
   Jeśli na miejscu okaże się, że jakiś przedmiot jednak nie jest realizowany, zawsze można dokonać zmian w OLA, jednak muszą być one wprowadzone do systemu i zatwierdzone przez podpis online koordynatora. Jeśli OLA została zatwierdzona przez koordynatora, można już organizować wyjazd.
  • Praktyka
   Wnioski na praktykę studencką są przyjmowane ciągle. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny nie musi mieć podpisanej umowy z daną instytucją
  • Dlaczego warto?
   11 lat temu Erasmus dał mi odwagę, nauczył samodzielności, pomógł otworzyć się na świat i przełamać barierę językową. Studiowanie na uczelni zagranicznej i poznanie trybu jej funkcjonowania było dla mnie ciekawym doświadczeniem. Zdecyduj się! Daj sobie szansę i daj się ponieść przygodzie. Warto. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci nasza uczelnia. Skontaktuj się ze mną drogą mailową → Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście na moich konsultacjach.
  • Wzory wniosków
   zgłoszenie studenta na wyjazd na studia w ramach programu Erasmus+ (2023/2024))
   zgłoszenie studenta na wyjazd na praktykę w ramach programu Erasmus+ (2023/2024)
   wykaz uczelni partnerskich w ramach programu Erasmus+
Wasz Koordynator Erasmus+
mgr Ewelina Chwedczuk