Studencka Poradnia Logopedyczna UPH – logo
Działalność terapeutyczno-diagnostyczna w Ośrodku Logopedycznym prowadzona jest poprzez organizowanie indywidualnej terapii logopedycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy zgłaszają się w celu usunięcia zaburzeń komunikacji językowej, poprawienia dykcji, emisji głosu itp. Z inicjatywy dr hab. Aliny Maciejewskiej siedem lat temu w Ośrodku Logopedycznym została powołana Studencka Poradnia Logopedyczna Uniwersytetu w Siedlcach. Jej członkami są studenci kierunku logopedia. Prowadzą postępowanie, które obejmuje trzy etapy: diagnozę, programowanie terapii, prowadzenie terapii według określonych standardów postępowania logopedycznego (diagnozę i terapię konsultuje i nadzoruje zawodowy logopeda). W razie potrzeby studenci prowadzą terapię w domu pacjenta.
Powierzone obowiązki wykonują w ramach wolontariatu.
Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w zespołach: dwie osoby – członkowie Poradni i asystent/asystenci, logopeda-konsultant. W zajęciach uczestniczą rodzice/opiekunowie Pacjentów. Wszelkie informacje na temat Pacjentów i ich rodzin są poufne.
Pracownicy Ośrodka pełnią opiekę merytoryczno-organizacyjną nad działalnością Poradni. Studencka Poradnia Logopedyczna UwS – zajęcia z pacjentem Terapia odbywa się w Ośrodku Logopedycznym, który jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Gabinety logopedyczne posiadają pełne wyposażenie do diagnozy i terapii dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej.
Studencka Poradnia Logopedyczna UwS – dziewczynka przy stoliku Studencka Poradnia Logopedyczna UwS – dziewczyna ze słuchawkami Ośrodek Logopedyczny nieustannie rozwija bazę dydaktyczno-terapeutyczną Poradni. Członkowie Studenckiej Poradni Logopedycznej UwS włączają się w organizację Europejskiego Dnia Logopedy, Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w ramach których oferują bezpłatne badania przesiewowe i porady logopedyczne, a także współpracują z Siedleckim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Oferta SPL skierowana jest do osób z wadami wymowy, trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz innymi problemami z zakresu emisji głosu i komunikacji.
Studencka Poradnia Logopedyczna UwS – rozwój, wiedza, kreatywność, pasja!

Służymy pomocą z zakresu działań diagnostyczno-terapeutycznych:

• rodzicom, którzy pragną zadbać o prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka
  • dzieciom – niemalże od urodzenia
  • młodzieży szkolnej, studentom i dorosłym oraz wszystkim tym, którzy pragną podnieść swoje kompetencje językowe

Proponujemy bezpłatnie:

• porady logopedyczne
  • diagnozę
  • zajęcia terapeutyczne raz w tygodniu
Wszystkich zainteresowanych podjęciem terapii logopedycznej prosimy o kontakt pod numerem telefonu → 793 022 763.
Opiekunem SPL jest dr Ewa Dzięcioł.
Studencka Poradnia Logopedyczna UwS – grupa osób
Chcesz mówić ładnie?
Jesteśmy – czekamy – ćwiczyć pomagamy!
Odwiedź naszą Poradnię!